Výběr článků - O svobodě slova a soukromí
Demokracie ničí sama sebe, protože zneužívá svého práva na svobodu a rovnost. Protože učí své občany, aby považovali drzost za právo, bezpráví jako svobodu, neomalený projev jako rovnost a anarchii jako pokrok.
Isokratés

Kongresman přečetl na půdě Sněmovny reprezentantů historii The Epoch Times
Ralph Norman (republikáni) hovořil na půdě amerického Kongresu o počátcích deníku The Epoch Times a osvětlil jeho trvalé poslání poskytovat čtenářům po celém světě necenzurované informace, přestože čelí útlaku ze strany čínského komunistického režimu. Pan Norman začal svůj projev vyprávěním příběhu Johna Tanga, zakladatele deníku, který v roce 1999 procházel doktorským studiem na Georgia Institute of Technology, když se po nečekaném zvratu událostí rozhodl založit noviny.
Vlna útočných článků odhaluje, proč se establishment bojí těchto vzdorujících novin
Média zkrátka vyhlásila prezidentu Trumpovi válku. Deník Epoch Times však nadále usiloval o objektivitu ve svém zpravodajství. To znamenalo přistupovat k Donaldu Trumpovi férově, jako ke každému jinému prezidentovi, a ne jako k veřejnému nepříteli číslo jedna.Čtenáři, kteří hledali pravdu a tradici, se do novin hrnuli.Protikomunistické noviny založené čínskými disidenty se najednou už nezdály tak roztomilé a neškodné. Média, která považovala své kolegy z establishmentu za džentlmenské soupeře, se seřadila, aby si vzala na mušku rychle rostoucího konkurenta, v případě některých z nich těsně před prezidentskými volbami v roce 2020.Pomalu a naráz přicházely útočné články proti Epoch Times – ze zpravodajství NBC News, Times, The Atlantic a dalších deníků.
Slavné historické výroky na oslavu cenzury
Nic takového neexistuje. Nikde nejsou uchovávány žádné slavné historické texty, které by hovořily o nutnosti zabránit střetu idejí. Ale existuje velké množství textů, které obhajují svobodu slova. Texty na obhajobu svobody slova se na rozdíl od prohlášení ochránců demokracie za pomoci cenzury vyznačují tím, že se hezky čtou a přinášejí dojem nadčasovosti. Aneb od slavného anglického básníka po amerického soudce s českými kořeny.
Napsali Jan Jekielek and Milan Kajínek
Liz Collinová, držitelka ceny Emmy, producentka nového dokumentu Pád Minneapolis, uvádí, že řada věcí okolo smrti George Floyda, která se stala hnacím příběhem hnutí Black Lives Matter, byla před veřejností zamlčena.
Film ke zhlédnutí zde - a nemusíte zrovna vládnout angličtinou, stačí si sundta klapky z očí...
Napsala Bari Weiss
Bari Weiss je americká autorka, do roku 2020 novinářka The New York Times, odkud odešla na protest proti omezování svobody slova radikálními členy redakce. Níže najdete zkrácený přepis její přednášky k uctění památky členky Federalistické společnosti Barbary Kay Olsonové, která zemřela jedenáctého září 2001 v letu č. 77.
Přes 50 osobností píše premiérovi Fialovi kvůli potlačování svobody projevu
Více než padesát českých osobností se obrací na premiéra Petra Fialu, kvůli "snahám ministra Víta Rakušana o omezování svobody slova". Níže nabízíme celý text dopisu zveřejněný Společností pro obranu svobody slova. Deník Epoch Times v neděli požádal o komentář všechny politiky zmíněné v dopisu. Do doby vydání této zprávy nikdo z nich nereagoval.
Jak moc soukromé je naše soukromí?
Napsal John Stossel
Čtvrtý dodatek americké ústavy nám zajišťuje právo na ochranu před neodůvodněným prohledáváním, že? Už ne, vysvětluje Naomi Brockwellová na svém populárním kanálu na YouTube. V mém novém videu vysvětlila, jak nás technologické společnosti špehují a následně prodávají naše informace vládě.
Cenzura už začala a zašla dál, než jsme si mysleli
Napsal Jeffrey A. Tucker
Na jaře 2020 bylo ve vzduchu cítit, že mnoho věcí není zcela normálních. Většina vlád na světě tu uzavírala své obyvatelstvo extrémními politikami, rozvracela ekonomiky a dlouho ustálené tradice práv a svobod, zatímco falešní vědci ovládli rozhlasové vlny, a dennodenně nás každou hodinu zasypávali šílenými vzkazy o dodržování nařízení.
Plán OSN pro kontrolu projevu na internetu
Napsal Alex Newman
Mocná agentura Organizace spojených národů představila plán na regulaci sociálních médií a online komunikace a na potlačení toho, co označuje za "falešné informace" a "konspirační teorie", což vyvolalo znepokojení mezi zastánci svobody projevu a nejvyššími zákonodárci USA.
Když predátor sleduje nepozorovaně, žádná zpráva ani fotografie nezůstane soukromá
Napsal Oliver Signus
Stačí jedna zpráva na mobilním telefonu, jedno kliknutí a máte stálého, neviditelného společníka ve svém každodenním životě. Predator je název špionážního programu, který vlády zjevně rády používají ke špehování kritiků své politiky. Podrobně o tom informuje Der Spiegel a popisuje případy řeckého novináře Thanasise Koukakise a egyptského opozičníka a bývalého prezidentského kandidáta Ajmána Núra.